Murat Beşer Yalnızlık Abidesi’ni yazdı…

Cumhuriyet Gazetesi Kültür Sanat’ın değerli yazarlarından Murat Beşer
2 Ağustos tarihli yazısında ilk albümüm Yalnızlık Abidesi’ni yazdı.

burak-buyruk-foto

“Duran Adam Gezi Direnişi için ne anlama geliyorsa, tanınmasına vesile olan “Koşan Adam” şarkısı da Burak Buyruk için aynı şey. 2010 yılında ilk single olarak yayınlanan şarkının, azımsanmayacak bir evveliyatı var.

Kendi sözüne, müziğine kitlenen pop-rock şarkıcısı Burak, ilk topluluğu Pozitif’i 1993 yılında kurmuş, Nükleer Santrale Hayır konserlerinde çalmış. Sosyoloji okumuş, Londra’larda yaşamış, dönüşte kurumsal hayatın takım elbisesiyle tanışmış. Sonra kravatı fora ettiği gibi bir topluluk kurmuş: Filmstar adıyla İstanbul’un namlı barlarında çalmış.

İlk albümü “Yalnızlık Abidesi”, yıllardır biriktirdiği şarkıların meyvesi.

Burak’ın şarkıları ideallerle hayatın gerçekleri arasındaki açıdan besleniyor. Tükenmişlik, yabancılaşma, kaçış, fantastik hayaller, hayal kırıklıkları ve küçük umutlar satırlar arasında resmigeçit yaparken, tüm şarkıları dikine kesen şey aşk. Yani onun meziyetleri sayfasına yazılacak ilk satır şüphesiz şarkı sözleri. Güfteleri ve vokalini de yabana atmamalıyız tabi.

Neşeyle hüznü iç içe yaşatan bu akustik tınılı albüm “Neredesin Firuze”nin devam filmine rahatlıkla soundtrack olabilir. O artık elinde albümüyle koşan bir adam, azıcık hızlanırsanız yakalayabilirsiniz.”

Murat Beşer yazısı

http://www.burakbuyruk.com

Reklam

Yorum Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s